apríla 01, 2021

Vitajte na blogu Tvoriť s vierou!Vitajte na mojom blogu!

Z infolistu na boku stránky ste sa o mne už zopár informácii mohli dozvedieť. Ak ste si to ešte neprečítali tak smelo do toho!


Kto je autorom blogu?

  • Volám sa Lucka Puškášová.
  • Som ukecaný dvadsaťročný introvert.
  • Som dobrovoľná animátorka v hnutí kresťanských spoločenstiev eRko
  • V eRku zastávam niekoľko funkcií ako napríklad, že som zodpovedná osoba vo farnosti za činnosť eRka, ďalej mám na starosti dobrú novinu a začínajú sa mi rysovať ďalšie funkcie
  • Mám za sebou množstvo animátorských kurzov, ktoré sa primárne zameriavajú na deti z 1. stupňa základnej školy
  • Vyštudovala som strednú pedagogickú školu, aktuálne študujem na vysokej škole, katedra predškolskej a elementárnej pedagogiky na bakalárskom stupni
  • Život je podľa mňa séria drobných zázrakov...

Zaujíma vás o čom je môj blog?

Autorské zručnosti:
Písanie je mojou súčasťou už od malička. Vďaka nemu môžem vyjadrovať svoje myšlienky, ktoré pre moju rečovú neobratnosť nevyniknú tak dobre, ako keď sú napísané. Okrem toho som prispievala do časopisu na strednej škole a pôsobila som aj ako jeho šéfredaktorka. Niekoľkokrát som už prispela svojimi článkami aj do časopisu pre rehoľníkov Zasvätený život.


Základné technické informácie o blogu:

Viac ako päť rokov som fungovala na platforme blog.cz, ale po jeho zrušení som sa musela presunúť. 1. mája 2020 som založila blog s názvom Výnimočná. Zo začiatku som tam vkladala iba články o viere v Boha, ale postupom času som začala pridávať články aj z ďalších oblastí môjho života, ktorých je naozaj veľa a tak bol blog presýtený množstvom informácii. Domnievala som sa, že "neveriacich" môže táto časť obsahu rušiť a zároveň som nechcela kresťanských čitateľov zaťažovať svojim životom, pretože to pre mnohých nemusí byť adekvátne. Presne o rok neskôr 1. mája 2021 vznikol blog Tvorivá viera. Rozdelením jedného blogu na dve som urobila väčší priestor pre takmer osobné veci aj pre kresťanské a každý z nich má teraz väčšiu šancu uspieť pri správnej kategórii čitateľov.
Nadpisy k článkov tvorím na stránke canva.com a komiksy na pixton
Aj keď sú fotky krásnym spestrením článkov, nie každý mám obohatení obrazovým materiálom. To, že niečo nemám vyfotené ešte neznamená, že som to nezažila alebo nerobila. Je to z veľkej časti preto, že nie som človek, ktorý má potrebu všetko ustavične dokumentovať. Vzácne chvíle si treba uchovať hlavne v srdci.
Články vznikajú kooperáciou mojej tvorivosti, aktuálnej životnej situácie a presvedčení...


Filozofia blogu:
Blog je zameraný na zdieľanie mojich názorov a nápadov ohľadom kresťanstva. Jeho hlavným motívom je inšpirovať druhých k tvorivým spôsobom práce so sv. Písmom, rady a typy pre animátorov na kvalitné stretká a tábory, dávať dokopy verše z Biblie na isté témy... Kto vie, možno sa jedného dňa dočkáte aj prekvapenia v podobe e-booku 😄. 
Rada by som ľuďom ukázala, že kresťanstvo naozaj nie je iba o príkazoch a zákazoch, čo sa smie a čo musí, ale Duch Svätý dokáže inšpirovať k robeniu veľkých vecí a nemusí to byť nutne iba tvorba nejakého produktu, ale ide aj o kreatívne skutky lásky. 
Kedysi som si myslela, že keď píšem o svojej viere, vnucujem ju niekomu inému. Neskôr som pochopila, že sa nevtieram. Naopak. Poskytujem svoje znalosti druhým ľuďom, ktorí sú zvedaví. Vždy sa držím faktov, ktoré sú verejne známe z katechizmov, z Biblie alebo som ich nadobudla pri rozhovoroch s kňazmi a na kresťanských prednáškach. 

Editačný plán: 
Rada by som pridávala články každý pondelok, stredu a piatok a niekedy aj cez víkendy, ale uvidíme ako to pôjde. Každopádne sa už teraz môžete tešiť na veľa tvorivých nápadov práce so Sv. Písmom

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Copyright © Tvoriť s vierou , Blogger